20 bin öğretmen atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımında yavaş yavaş sona geliniyor. 5 Şubat'ta başlayan sözlü mülakatlara katılan öğretmen adayları için süreç 22 Şubat'ta tamamlanacak. Şimdi ise gözler sözlü sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. MEB'in yayımladığı takvim ile merak edilen sorular yanıt buldu. Peki, 20 bin öğretmen atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevaplar...

Haberler 23.02.2020, 10:59
20 bin öğretmen atamaları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20 bin öğretmen ataması için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sözleşmeli öğretmen olarak görev olmak isteyen adaylar, katıldıkları sözlü sınavın sonuçlarını heyecanla beklemeye başladı. MEB tarafından sözlü sınav sonuçları açıklandıktan sonra başarılı olan adaylar tercihlerini yapacaklar. Peki, sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Atama için tercihler ne zaman alınacak? 20 bin öğretmen atamaları ne zaman? İşte tüm detaylar...

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB'in takvimine göre, 5-22 Şubat'ta gerçekleştirilen sözlü sınavın sonuçları 25 Şubat'ta açıklanacak.

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Sözlü sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar için atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak.

ATAMALAR NE ZAMAN?

Atamaya ilişkin tercih sonuçları ise 18 Mart'ta açıklanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları bu tarihte gerçekleştirilecek.

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği...

TERCİHLER

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

3. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

4. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

ATAMALAR

1. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

2. Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

20 BİN DAHA EK ATAMA MÜJDESİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 20 bin ek atama müjdesi geldi.

Bakan Selçuk 20 bin ek atama olacağı müjdesini verdi. Ancak atamaların hangi tarihlerde yapılacağı henüz bilinmiyor. Tahminlere göre, 2020 yılı 20 bin öğretmen atamasının tamamlanmasının ardından ek atamaların yapılacağı düşünülüyor.

Bakan Selçuk, ek atama ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Tabi gençler üniversiteleri, fakülteleri bitiriyorlar. Bir beklentileri var işle ilgili. Biz de bu konuda son derece büyük derecede bir gayret sarf ediyoruz. Ben Cumhurbaşkanımıza çok özel bir teşekkür borçluyum. Bu dönem inşallah 20 bin ek atama gelecek. Bir 20 bini geçenlerde ilan etmiştik, bir 20 bin daha gelecek. Bunların dönemleri var. Bugün ilkbahar ve cemre düştü. Biz de bir müjde vermiş olduk. Aslında 2020 yılı 20 binle sınırlıydı, ekonomideki iyileşme neticesinde bir 20 bin daha geldi. Bu bizi çok mutlu etti."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@