15 Temmuz şehidinin babasından İBB Özel Oturumu'nda duygusal konuşma

15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde özel bir oturum düzenlendi.

Haberler 14.07.2017, 19:24
15 Temmuz şehidinin babasından İBB Özel Oturumu'nda duygusal konuşma

15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde özel bir oturum düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan oturumda meclis üyeleri,  "15 Temmuz 2016. Unutmadık unutturmayacağız" yazılı dövizler taşıdı. Oturumda 15 Temmuz'da İBB binasında ve önünde yaşananları anlatan kısa bir film gösterildi. Güvenlik kameraları ve o gün kaydedilen görüntülerin yer aldığı filmde İBB'nin nasıl işgal edildiği anlatıldı.

ŞEHİT BABASINDAN AĞLATAN KONUŞMA  

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İBB önünde şehit düşen Tolga Ecebalın'ın babası Tarkan Ecebalın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi kürsüsünden duygusal bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan Ecebalın, oğlu Tolga ile 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı. Ecebalın'ın konuşması sırasında bazı meclis üyeleri de gözyaşlarını tutamadı.    

SANKİ O BENİM BABAMMIŞ GİBİ…

15 Temmuz gecesi oğlu ile birlikte İBB'nin önünde yaşadıklarını anlatan baba Ecebalın, "Onlar 50 kişi ile Büyükşehir Belediyesi'ni alırız diye sandılar. Onlar değil 50 kişi, 50 bin kişi ile gelsinler, onlara birkaç Tolga yeter. Çünkü, onların içinde, kalbinde ne Allah korkusu ne Allah sevgisi ne vatan ne de bayrak sevgisi var" ifadelerini kullandı. O gece oğlu ile birkaç defa telefonda konuştuklarını, oğlunun önce Eyüp Sultan'a gittiğini ardından İBB'nin önüne geldiğini anlatan Ecabalın, "Baba yüreğiyle 'Niye geldin buraya oğlum, burası çok kötü' dedim. Sanki o benim babammış gibi 'Baba, bu iş başka bir şey. Eğer büyüklerimiz bize 'çıkın' dediyse, Allah belki bize şehitlik nasip eder' demişti" şeklinde konuştu. Ecebalın, "Elimizde bayraklarla gittik. Burada sadece vatan, bayrak, ülke aşıkları vardı. Evet, Tolga şehit oldu. Bizi şehit babası yaptı. Allah bize ona layık olmayı nasip eylesin. Tolgalar bitmeyecek" ifadelerini kullandı.  Meclis üyelerine seslenen Ecabalın,  “Sizden çok şey bekliyoruz. Taşın altına elinizi sokma zamanı değil, bedenini sokma zamanı" dedi. 

KONUŞMASI AYAKTA ALKIŞLANDI 

Şehit babası Tarkan Ecebalı'nın konuşması İBB Meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Ecebalı'nın konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan ile CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, yaptığı konuşmalar darbe girişimini gerçekleştirmeye çalışan FETÖ terör örgütünü lanetlediler. Şehitler için yapılan özel oturumdaki anma törenin ardından İBB Meclisi, toplantısına gündemindeki konuları görüşerek devam etti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@