15 köyde bir haftadır elektrik yok

BİNGÖL'ün Karlıova İlçesi'nde kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürürken, 15 köye bir haftadır elektrik verilemediği belirtildi.

Haberler 07.12.2016, 13:55
15 köyde bir haftadır elektrik yok

Serkan BİNGÖL/KARLIOVA (Bingöl), () - BİNGÖL'ün Karlıova İlçesi'nde kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürürken, 15 köye bir haftadır elektrik verilemediği belirtildi. İlçe merkezinde de yaşanan elektrik kesintileri tepkiye yol açtı. Yakın köylerde oturanlar, ilçe merkezine gelip cep telefonlarını şarj ediyor.


Karlıova İlçesi'nde geçen hafta başlayan yoğun kar yağışı, ilçe merkezi ve onlarca köyde elektrik direklerinin devrilmesine ve iletim hatlarının kopmasına neden oldu. Elektriklerin bir haftadan beri kesik olduğu 15 köyde yaşayanların bazılarının ilçe merkezine gelerek telefon ve elektronik araç, gereçlerini para karşılığında şarj etmek zorunda kaldıkları görüldü. İlçe merkezinde de gün içerisinde sık sık yaşanan kesintiler vatandaşları canından bezdirirken, kesintiler nedeniyle vatandaşlar elektrik ve elektronik ev eşyalarının çoğu yandığını ve kullanılmaz hale geldiğini söyledi.


Karlıova'nın Çatak Köyü sakinlerinden Pervi Çevik, köylerinde 7 günden beri elektriklerin kesik olduğunu belirterek, "Hangi çağda yaşıyoruz. Köyümüzde 7 gündür elektrikler yok. Eski yıllar olsaydı en azından bir teneke gaz alıp lamba etrafında aydınlanırdık. Hiçbir yere ulaşamıyoruz, telefonlarımızda şarj yok, şebekeler yok, ne yapacağımızı bilmiyoruz?" dedi.


Çatak Köyü'nde yaşayan Yavuz Bingöl de elektrik şirketine sitemde bulunarak, "Yaz mevsiminden kışa girilirken araç bakımları yapılır, lastikler değişir, insanlar kışlık elbiselerini çıkarır yani kışa hazırlık yapar. Hayatımızın her alanında kış aylarına girilirken böyle hazırlık yapıyoruz. Ama buradaki elektrik şirketi maalesef kışa yönelik hiçir bir hazırlığı yok, yapmamış. Bu memlekete sürekli kar yağıyor. Bu memleket kış memleketidir. Biz bu kışı bu kar yağışını ilk kez görmedik. Her seferinde böyle zor kışlar geçiriyoruz. 2 metre, 3 metre yağan karları gördük. Teknolojinin zirveye çıktığı bu süreçte, 7 gün süren elektrik kesintileri çok ayıptır. İlçe merkezine ve 40'dan fazla köye hizmet etmek için birkaç elektrik personeli vardır. Ve bu personeller de gece gündüz durmadan çalışıyorlar. Ama bu iş 2-3 personelle olacak gibi değil" diye tepki gösterdi.


Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Bingöl Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan, elektrik kesintilerinin sona ermesi konusunda yardım istedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@