1001 kadın çiçek korosu'ndan Kadına şiddete hayır

'KADINA Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında Avcılar'da kadınlar bir araya gelerek kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

Haberler 25.11.2016, 13:52
1001 kadın çiçek korosu'ndan Kadına şiddete hayır
İhsan DÖRTKARDEŞ (DHA)- 'KADINA Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında Avcılar'da kadınlar bir araya gelerek kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

Belediye Havuz Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Ankara, İzmir başta olmak üzere  yurdun farklı noktalarından ve Yunanistan'dan gelen bir grup kadın da destek verdi. Tanınmış bazı kadın gazetecilerin de katıldığı etkinlikte konuşan Marmara Bölgesi'nin tek kadın belediye başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, toplumun yarısını oluşturan kadınların baskı ve şiddetle karşı karşıya olduğunu anlatırken, Türkiye'nin ilk kadın müdürlüğünü kurduklarını kadının sosyal ve ekonomik yönden desteklenmesi için önemli adımlar attıklarını söyledi. Avcılar Belediye Başkanı "Toplumun yarısının diğer yarısına baskı ve şiddet uygulaması kabul edilemez. Kadın mutluysa aile mutludur; aile mutluysa toplum mutludur" dedi.

Konuşmalardan sonra Avcılar Belediyesi tarafından 10 manalleden 100'er kadının katılımı ile oluşturulan belediye başkanı ile birlikte 1001 kişiden oluşan '1001 Çiçek Kadın Korosu' bir ağızdan 'Sorarlar Bir Gün Sorarlar' isimli türküyü söyledi. Etkinlik yapmasında konferans ve tiyatro gösterisi de düzenlendi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@