100'e yakın terörist etkisiz hale getirildi

TUNCELİ Valiliği, son dönemde yapılan operasyonlar kapsamında 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haberler 11.11.2016, 23:24
100'e yakın terörist etkisiz hale getirildi
(DHA) - TUNCELİ Valiliği, son dönemde yapılan operasyonlar kapsamında 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı, "Teknolojik imkanların yanında halkımızın gösterdiği katkı da azımsanmayacak kadar çoktur. Onurlu ve özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederiz" denildi.

Tunceli Valiliği, son operasyonlarla ilgili akşam saatlerinde yazılı açıklama yaptı. 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen, yöre halkına katkılarından dolayı teşekkür edilen açıklamada şöyle denildi:

"Son dönemde güvenlik güçlerimizce İlimiz genelinde 100’e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği başarılı operasyonlar gerçekleştirilmiştir. Bahse konu operasyonlarda teröristlerin yaşam alanı olarak kullandığı sığınak/barınak, terör örgütü mensuplarının menfur saldırılarda kullanmak için hazırlamış oldukları El Yapımı Patlayıcı ve bomba yüklü araçlar bulunarak imha edilmiş ve terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilmiştir. İlimizde sergilenen başarılı operasyonların arkasında teknolojik imkânların yanı sıra halkımızın gösterdiği katkı ve destek de azımsanamayacak kadar çoktur. Tunceli halkı terörün gerçek, hain ve alçak yüzünü artık görmüştür. Güzide halkımız ileride daha yaşanılabilir bir Tunceli için terör örgütlerinin güzel memleketlerinde barınmalarına müsamaha göstermeyeceklerdir. Bu güzel coğrafyanın alicenap halkı, artık kendilerinin haklarını savunduğunu, kendilerini temsil ettiğini her fırsatta öne süren bu hain terör örgütlerinin kendilerini temsil etmediğini ve haklarını savunmadığını anlamışlardır. Saygıdeğer Tunceli halkına bu onurlu ve özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederiz" denildi.

2 DERNEĞİN FAALİYETLERİ DURDURULDU

Valilik tarafından yapılan ikinci açıklamada ise, "İlimizde faaliyet gösteren terör örgütleri ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu değerlendirilen 2 derneğin faaliyetleri 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11'inci Maddesi'nin (o) bendi uyarınca 3 ay süre ile durdurulmuştur" ifadelerine yerverildi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@