1 litre süt ve benzinin fiyatını bile bilmeyen ekonomi bakanı canlı yayına çıkarsa

Ekonomi Bakanı, muhalefet liderinin sorusu üzerine 1 litre süt ve benzinin fiyatını bilememesi üzerine canlı yayında zor durumda kaldı.

Haberler 17.11.2016, 16:32 17.11.2016, 18:14
1 litre süt ve benzinin fiyatını bile bilmeyen ekonomi bakanı canlı yayına çıkarsa
Esma Çakır / Roma, 17 Kasım () -
İtalya Ekonomi Bakanı Pier Carlo Padoan, muhalefet liderinin sorusu üzerine 1 litre süt ve benzinin fiyatını bilememesi üzerine canlı yayında zor durumda kaldı.
Devlet kanalı Rai 1’de dün akşam canlı yayınlanan ve 4 Aralık’taki anayasa reformuna ilişkin referandumun tartışıldığı “Porta a Porta” adlı programın konukları arasında yer alan aşırı sağcı Kuzey Ligi (Lega Nord) parti lideri Matteo Salvini ve Ekonomi Bakanı Pier Carlo Padoan arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Salvini, bakana öncelikle 1 litre sütün fiyatını bilip bilmediğini sordu. Bu soru üzerine zor durumda kaldığı gözlenen ekonomi bakanı elindeki not kağıtlarına bakmaya başlayınca Salvini, “Sütün fiyatını söylemek için elinizdeki kağıtlara bakmanıza gerek yok. Sizin de alışveriş yaptığınızı düşünüyorum” diye konuştu.

 “ALIŞVERİŞİ EŞİM YAPIYOR”

Padoan da, “Bu göreve geldiğimden beri hiç alışveriş yapmadım, bunu eşimden rica etmek zorundayım” diye karşılık verdi.

“Ekonomi bakanımız 1 litre sütün fiyatını bilmiyor” diye bakanı eleştiren Salvini, bu defa da ona 1 litre benzin ve anaokullarının aylık ücretlerinin ne kadar olduğunu sordu.

Bakan Padoan bunlara da cevap veremeyince Matteo Salvini, “Bu nasıl mümkün olabilir. Ülkemizin ekonomisini yöneten bir bakan, anayasayı değiştirmeye çalışan hükumetin bir üyesi 1 litre süt ve benzinin fiyatını bilmiyor ve elindeki notlara bakıyor” diye öfkesini dile getirdi. İMDADINA KADIN BAKAN YETİŞTİ Bunun üzerine hükümetin kadın üyelerinden, Anayasal Reformlar Bakanı Maria Elena Boschi, Pier Carlo Padoan’ın imdadına yetişerek, “1 litre sütün fiyatı, günlük mü yoksa uzun ömürlü mü olduğuna bağlı olarak 1,30 ve 1,60 euro arasında değişiyor” dedi. DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@