YYÜ’de 38 kişi hakkında daha soruşturma

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü, Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olabileceği gerekçesiyle açığa aldığı 9 akademisyene ek olarak 38 akademik ve idari personel hakkında daha soruşturma başlattı. YYÜ...

Haberler 25.07.2016, 12:52
YYÜ’de 38 kişi hakkında daha soruşturma
VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü, Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olabileceği gerekçesiyle açığa aldığı 9 akademisyene ek olarak 38 akademik ve idari personel hakkında daha soruşturma başlattı.
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal 1 profesör, 12 doçent, 14 yardımcı doçent, 3 uzman doktor, 5 hemşire ve 3 teknisyen hakkında daha soruşturma başlattıklarını belirtti. Soruşturma başlatılan personellerden komisyon tarafından uygun görülenlerin ivedilikle açığa alınacağını söyleyen Rektör Battal, "Bu işlemlerin daha etkin ve seri yürütülmesi için ayrıca birde inceleme komisyonu kurduk. Gelen ihbar ve şikayetleri de değerlendirip gerekeni yapacağız. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki bu pisliğe bulaşan hiç kimse bu üniversitede barınamayacaktır. Herkes bilsin ki FETÖ’yle mücadelemiz kararlılıkla ve artarak devam edecektir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@