Vatandaşlardan alkış alan yüzbaşı gözaltına alındı

Mesut IŞIK - Büşra KAYA/GEBZE (Kocaeli), () - KOCAELİ'de, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Abdülkadir Öz ile 2 teğmen ve 1 astsubay gözaltına alındı. Darbe girişiminin olduğu gece, jandarma komutanlığının...

Haberler 19.07.2016, 21:39
Vatandaşlardan alkış alan yüzbaşı gözaltına alındı

Mesut IŞIK - Büşra KAYA/GEBZE (Kocaeli), () - KOCAELİ'de, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Abdülkadir Öz ile 2 teğmen ve 1 astsubay gözaltına alındı. Darbe girişiminin olduğu gece, jandarma komutanlığının önünde toplanan vatandaşlara yaptığı konuşma ile takdir kazanan Abdülkadir Öz'ün, kalabalığın dağılmasının ardından ilçede bulunan Turkcell Data Merkezi'ne giderek silah zoruyla internetin yavaşlatılmasını istediği iddia edildi.
Gebze İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Abdülkadir Öz ile 2 teğmen ve 1 astsubay, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Askerler, İlçe Jandarma Komutanlığı'nda gözaltına alınırken, 10 askerin de ifadesi alındı.
'KALABALIĞA YAPTIĞI KONUŞMA TAKDİR KAZANMIŞTI'
15 Temmuz gecesi Darbe girişimi sırasında İlçe Jandarma Komutanlığı'nın önünde toplanan kalabalığa seslenen Yüzbaşı Abdülkadir Öz, "Siz neyseniz, biz de O'yuz. Bakın bu çocukların hepsi sizden gelme. Biz öyle bu devleti kolay bulmadık. Öyle kolay da kimseye teslim etmeyiz. Ancak biz askeriz. Siz buradan bir adım ileri atacak olursanız ben bu üniformanın şerefi adına aklıma ne geliyorsa yaparım. Öncelikle böyle bir durumda destek verdiğiniz için Allah hepinizden razı olsun. Şu anda sizin yaptığınız gösteri demokrasi adına yapılmış bir gösteri. Mevzuat, kanun bizde her zaman geçerlidir. Demokrasi adına yapılan gösteri bizim Gebzemizde Cumhuriyet Meydanı'nda yapılır. Lütfen Cumhuriyet Meydanı'na gidin ve toplanın" diye konuşurken vatandaşlar alkışlarla destekte bulundu. Kurmay Yüzbaşı Abdülkadir Öz'ün konuşması sosyal paylaşım sitelerinde büyük beğeni topladı, haber olarak yayınlandı.

'SİLAH ZORUYLA İNTERNETİN YAVAŞLATILMASINI İSTEDİ İDDİASI'
Ancak, vatandaşların dağılmasının ardından iddiaya göre Kurmay Yüzbaşı Abdülkadir Öz ve yanındaki subaylar, Gebze'de bulunan Turkcell Data Merkezi'ne gitti. Yüzbaşı Öz ve askerler, silah zoruyla görevlilerden internetin yavaşlatılmasını istedi. Ancak, görevliler bu isteği yerine getirmedi.
KANDIRA KIŞLAŞI'NDA DA GÖZALTILAR OLDU
Kandıra Kışlası'nda da gözaltılar oldu. Kandıra Kışlası'na giden polisler, darbe girişimine destek oldukları iddia edilen bazı askerleri gözaltına aldı. Askerler ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruşturma devam ediyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@