Uşak Üniversitesi'nde 39 akademik ve idari personel açığa alındı

UŞAK Üniversitesi Rektörlüğü, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında 39 akademik ve idari personelin açığa alındığını ve haklarında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Haberler 27.07.2016, 21:57
Uşak Üniversitesi'nde 39 akademik ve idari personel açığa alındı
Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, () - UŞAK Üniversitesi Rektörlüğü, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında 39 akademik ve idari personelin açığa alındığını ve haklarında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü, darbe girişimi soruşturmasında 39 akademik ve idari personelin açığa alındığı belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"15 Temmuz tarihinde ülkemize, demokrasimize, yöneticilerimize ve milletimize yönelik yapılan darbe girişimi, milletimizin milli refleksleri, yöneticilerimizin kararlı tutumları sonucunda darbeciler hain emellerine ulaşamamışlardır. Darbe girişimi sonrası devletimizin çeşitli kurumlarına sızan FETÖ/ PDY örgütü mensuplarını temizleme çalışmaları devletimizin bütün kararlığıyla devam etmektedir. Bu kapsamda üniversitemiz içerisinde de bu terör örgütüyle ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Üniversitemizde görev yapan; 8 doçent, 2 yardımcı doçent, 3 öğretim görevlisi, 2 araştırma görevlisi, 1 okutman, 1 Yüksekokul sekreteri, 2 şube müdürü, 1 teknisyen, 3 bilgisayar işletmeni, 1 memur olmak üzere toplam 24 üniversite personeli açığa alınarak, haklarında soruşturma açılmıştır. Aynı zamanda 3 doçent, 6 yardımcı doçent, 3 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi hakkında da soruşturma işlemleri devam etmektedir. Üniversitemizde 31 akademik 8 idari personel olmak üzere toplam 39 personel hakkında soruşturma açılmış olup disiplin süreçleri devam etmektedir. Üniversitemiz devletimizin içine sızarak hain emellerine ulaşmak isteyen bu yapılara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Bu kapsamda bu yapılarla işbirliği içerisinde olan devletimizin birlik ve bütünlüğüne kast edenler üniversitemizde barınamayacaktır. Bu yolda safımız gayet açık ve nettir. Safımız Cumhurbaşkanımızın yanı, safımız devletimizin ve milletimizin yanıdır" denildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@