Trakya darbe girişimine karşı sokağa döküldü

EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’nde askeri darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara döküldü. Askerin...

Haberler 16.07.2016, 02:43
Trakya darbe girişimine karşı sokağa döküldü
EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’nde askeri darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara döküldü. Askerin sokağa inmediği Trakya’da polis, valilik ve emniyet binaları önünde silahlı ve panzerli güvenlik önlemi aldı.

Edirne’de, askeri darbe girişiminin ardından İl Emniyet Müdürlüğü önünde büyük hareketlilik yaşandı. Tüm izinlerin iptal edildiği Emniyet Müdürlüğü önünde panzerlerle güvenlik önlemi alınarak, sokak trafiğe kapatıldı. Edirne’de asker sokağa inmezken, valilik binası da polis ekiplerince güvenlik çemberine alındı. Talatpaşa Caddesi üzerindeki AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan yaklaşık bin kişilik kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla ‘Dik dur eğilme, millet seninle’ ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atarak Atatürk heykeline yürüdü.

Yürüyüş güzergahında bulunan 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nın ışıkları tamamen söndürüldü. Bina girişinde sadece silahlı nöbetçiler yer alırken, yürüyüş yapan grup içerisinden bazıları ‘asker kışlaya’ diye sloganlar atıp demir kapılara saldırmak istedi. Diğerlerinin araya girmesiyle Tugay Komutanlığı ve Orduevi binalarının önünde sloganlar dışında herhangi bir taşkınlık yaşanmadı. Darbe endişesi taşıyanlar ise ATM’lerden para çekmeye çalıştı.

TEKİRDAĞ’DA DA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

Tekirdağ’da da darbe girişiminin ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve Valilik önünde polis ekiplerince geniş güvenlik önlemi alındı. Ellerinde Türk bayraklarıyla valilik bahçesinde toplananlar da ‘asker kışlaya, kahrolsun hainler, vali dışarı’ diye slogan attı. AK Partili yerel yöneticiler öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için konuşma yaptı.

Tekirdağ Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren de Tekirdağ Valiliği’ne gelerek Vali Mehmet Ceylan ile bir görüşme yaptı. Öte yandan kalabalığın arasına korna çalarak giren iş makinesi valilik önüne kadar gelerek yolu kapattı. Bazı kişilerde iş makinesinin kepçenin üzerine ellerinde Türk bayrakları ile çıktı. Kalabalık iş makinesine alkışlarıyla destek verdi. Tekirdağ’da da asker sokağa inmedi ve herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.

KAYMAKAM: KORGENERALİN SELAMI VAR

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde de polis ekipleri Kaymakamlık ve emniyet binaları önünde güvenlik tedbiri aldı. AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı önünde toplanan kalabalık, bir süre slogan attıktan sonra Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. AK Parti İlçe Başkanı Kerim Atalay polis aracının megafonundan konuşma yaptı. Daha sonra ise Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, ilçe genelinde her bir sıkıntının olmadığını belirterek 5’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Alpaslan Erdoğan’ın selamları olduğunu söyledi. Kılıç, “Şu an için ilçemizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Kolordu komutanımız ile bir görüşme yaptım. Kendilerinin sizlere selamı var. Kendileri kışlarından dışarıya çıkmayacaklardır” dedi.

Kırklareli’nde de darbeye yönelik tepkilerini dile getirenler toplanarak sloganlar attı. Polis ekipleri de Valilik ve emniyet müdürlüğü binaları önünde güvenlik önlemi aldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@