Tokat Belediyesi'nde 4 memur açığa alındı

TOKAT'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilişkisi olduğu öne sürülen Tokat Belediyesi'nde 4 memur açığa alınırken, bir işçinin ise iş akdi askıya alındı.

Haberler 26.07.2016, 13:54
Tokat Belediyesi'nde 4 memur açığa alındı
Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT, () - TOKAT'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilişkisi olduğu öne sürülen Tokat Belediyesi'nde 4 memur açığa alınırken, bir işçinin ise iş akdi askıya alındı.

Tokat'ta 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma sürüyor. Bu kapsamda Tokat Belediyesi'nde örgüt ile ilişkisi olduğu iddia edilen dört memur açığa alınırken, bir işçisinin ise iş akdi askıya alındı. Belediye'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik devletimize ve milletimize karşı 15 Temmuz 2016 günü başlatılan ancak aziz milletimizin şanlı direnişi ile başarısız olan menfur darbe girişimini tertip eden, destekleyen veya bu ihanet ve terör şebekesi ile iltisaklı, irtibatlı olanların yine anayasal düzeni değiştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunabileceği göz önüne alınarak kamu düzeni ve güvenliğini sağlama adına belediyemizde görevli personellerden 4 memur 657 Sayılı DMK’nın 137 ve devam eden maddeleri gereğince görevlerinden uzaklaştırılarak açığa alınmış yine 1 işçi personelde 4857 Sayılı İş Kanunu ve 2935 Sayılı OHAL kanunu çerçevesinde iş akti askıya alınarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Belediyemizde görevinden uzaklaştırılan söz konusu 5 adet personel idari ve adli soruşturmaları yapılmak üzere ilgili birim ve kurumlara bildirilmiştir."

Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonda kentteki 4 şirkete kayyum atandığı bildirildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@