Suriyeli dilenciler işi profesyonelliğe dökmüşler

Adana’dan geldikleri tespit edilen Suriyeli dilencilerin üzerinde hangi günlerde nerelerin kalabalık olduğu yazılı not defteri ile 200 lira bulundu.

Haberler 18.08.2016, 17:06
Suriyeli dilenciler işi profesyonelliğe dökmüşler
TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde zabıta ekiplerince yakalanan ve dilenmek için Adana’dan geldikleri tespit edilen Suriyeli dilencilerin üzerinde hangi günlerde nerelerin kalabalık olduğu yazılı not defteri ile 200 lira bulundu.

Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri kentin farklı noktalarında dilencilik yapan kişilere yönelik uygulama yaptı. Zabıta araçlarıyla alınan 5 dilenci Sahil Zabıta Merkezi'ne götürüldü. Burada üzerleri aranan dilencilerde 200 lira bulundu ve üzerinden not defteri çıktı. Defteri kontrol eden zabıta ekipleri sayfalarında dilencilerin hangi günlerde hangi mevkilerin kalabalık olduğunu, hangi gün hangi ilçelerde halk pazarı kurulduğuna kadar detaylı bilgileri not ettiklerini ve program yaptıklarını belirledi. Dilenciler parayı dilenerek kazandıklarını itiraf etti.

KABAHATLER KANUNUNDAN İŞLEM YAPILDI

Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenciler hakkında Kabahatler Kanunun 33’üncü maddesi gereğince işlem yapıldı. Ele geçirilen paralara ise el konuldu.FOTOĞRAFLI
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@