Siirt'teki PKK saldırısıyla ilgili 7 kişi daha gözaltında

SİİRT'te, PKK'lı teröristlerin 15 Temmuz günü polis noktası ile askeri tesislere roketli ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırılarla ilgili daha önce gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklanırken, olayla ilgili 7 kişi daha...

Haberler 22.07.2016, 17:43
Siirt'teki PKK saldırısıyla ilgili 7 kişi daha gözaltında
SİİRT'te, PKK'lı teröristlerin 15 Temmuz günü polis noktası ile askeri tesislere roketli ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırılarla ilgili daha önce gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklanırken, olayla ilgili 7 kişi daha gözaltına alındı.
Siirt kent merkezinde 15 Temmuz günü, Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği, Kefeli Polis Lojmanları ve Doğu Kışla Askeri tesislerine PKK'lı teröristlerin düzenlediği roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırıyla ilgili daha önce gözaltına alınan 10 kişiden 8'i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.
Siirt Valiliği'nden yapılan çıklamada saldırıyla ilgili 7 kişinin daha gözaltına alındığı belirtilerek, "15.07.2016 günü saat 02.55 sıralarında PKK/KCK bölücü terör örgütü mensupları tarafından Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği'ne ve eş zamanlı olarak Doğu Kışla Askeri tesisleri ile Kefeli Polis Lojmanları'na uzun namlulu silahlarla ve roketatarla saldırı gerçekleştirilmiş, örgüt mensuplarına güvenlik güçlerimiz tarafından karşılık verilmesi üzerine yer yer çatışmalar yaşanmış, gerçekleştirilen saldırılar esnasında yaşı küçük çocuk ve annesi yaralanmıştı. Saldırı olaylarını gerçekleştiren örgüt mensuplarının tespitine yönelik olarak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, söz konusu saldırı olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen 2'si suça sürüklenen çocuk olmak üzere gözaltına alınan 10 kişiden 8 'i, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Konu ile ilgili olarak 21.07.2016 günü (dün) 7 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor" denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@