Seydikemer'de 22 eğitimci açığa alındı, aralarında torpil listesi hazırlayan da var

MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde, 22 Milli Eğitim Bakanlığı görevlisi açığa alındı.

Haberler 22.07.2016, 13:09 22.07.2016, 13:48
Seydikemer'de 22 eğitimci açığa alındı, aralarında torpil listesi hazırlayan da var
MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde, 22 Milli Eğitim Bakanlığı görevlisi açığa alındı. Açığa alınanlar arasında, hazırladığı 'torpil listesi'ni Whatsapp üzerinden yanlışlıkla okul müdürleriyle paylaştığı haberleri yer alan Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik ile listede 95 puan verip adının yanına '+' işareti koyduğu İsmail Abdullah da yer aldı.

Seydikemer'de geçen 23- 30 Mayıs tarihleri arasında yapılan okul müdürlüğü mülakatları öncesi, mülakata girecek öğretmenlerin isimleri, branşları ve görev yerlerinin yazılı olduğu, 'torpil listesi' olduğu öne sürülen bir liste hazırlandı. Bilgisayar ortamında hazırlanan ve 27 öğretmenin bulunduğu listede, el yazısıyla yapılmış puanlamalar yer aldı. İddiaya göre bu liste, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik tarafından, içinde mülakata girecek okul müdürlerinin de yer aldığı Whatsapp grubunda yanlışlıkla paylaşıldı. Listedeki bazı müdürler, isimlerini ve karşılarında daha girmedikleri sınavdan kendilerine verilen puanı görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Olaya ilişkin olarak başlatılan soruşturma sürüyordu.

AÇIĞA ALINDILAR

Başarısız olan darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, Seydikemer'de şu ana kadar aralarında şube müdürü, okul müdürü ve öğretmenlerin yer aldığı 22 Milli Eğitim Bakanlığı personeli açığa alındı. Açığa alınanlar arasında torpil listesini hazırlayan şube müdürü Esma Çelik ile listede 95 puan verip isminin yanına '+' işareti koyduğu Yılmaz Abdullah da yer aldı.
Yorumlar (1)
musa aydın 4 yıl önce
okul müdürleri yöneticilik görevinde alınmalı.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@