Serbest bırakılan 6 hakim ve savcı tekrar gözaltında

Bahri KARATAŞ/İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişiminin ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 30 hakim ve savcıdan 24'ü tutuklanırken, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak savcının itirazı üzerine serbest...

Haberler 20.07.2016, 11:55
Serbest bırakılan 6 hakim ve savcı tekrar gözaltında

Bahri KARATAŞ/İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişiminin ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 30 hakim ve savcıdan 24'ü tutuklanırken, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak savcının itirazı üzerine serbest kalan 2 savcı ile 4 hakim yeniden gözaltına alındı.
Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 30 yargı mensubundan 19'u hakim, 5'i savcı 24 kişi tutuklandı. Diğer şüpheliler savcılar Kadir Bakırcı ve Mehmet Bayram ile hakimler Nazan Esma Somak, Mehmet Ayan, Atilla Metehan ve Bekir Erin ise sağlık problemleri nedeniyle, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Ancak soruşturmayı yürüten İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun talebi üzerine, serbest kalan bu 2 savcı ile 4 hakim polis tarafıdan tekrar gözaltına alındı. Hakim ve savcıların yeniden adliyeye sevkedileceği ve tutuklanmalarının talep edileceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@