Serbest bırakılan 6 askeri savcı-hakim yeniden gözaltında

Gökhan CEYLAN/SİVAS, () - SİVAS'ta darbe girişimi sonrası gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 5 üsteğmen ve 1 teğmen savcılığın itiraz üzerine yeniden gözaltına alınarak Tokat Asliye Ceza Mahkemesi'ne...

Haberler 20.07.2016, 19:10
Serbest bırakılan 6 askeri savcı-hakim yeniden gözaltında

Gökhan CEYLAN/SİVAS, () - SİVAS'ta darbe girişimi sonrası gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 5 üsteğmen ve 1 teğmen savcılığın itiraz üzerine yeniden gözaltına alınarak Tokat Asliye Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.
Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Sivas'ta 7 üsteğmen ve 1 teğmen hakem ve savcı gözaltına alındı. Hakim ve savcı üsteğmenler Cengiz Topal, Mustafa Bozkurt, Fatih Taşkın, Hasan Hüseyin Şahin, İsa Yılmaz ve teğmen Ali Seval çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, üsteğmen İsmail Siyahgül ise tutuklandı.
Savcılığın itirazı üzerine serbest bırakılan askeri hakim ve savcılar için yeniden gözaltı kararı çıkarıldı. Polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alınan askeri personel bir üst mahkeme olan Tokat Asliye Ceza Mahkemesi'ne götürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@