Selçuk Üniversitesi'nde 177 kişi açığa alındı

KONYA'daki Selçuk Üniversitesi'nde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 167'si akademisyen olmak üzere 177 kişiyi açığa alındı. Selçuk Üniversitesi, FETÖ/PDY kapmasında...

Haberler 25.07.2016, 10:05
Selçuk Üniversitesi'nde 177 kişi açığa alındı
KONYA'daki Selçuk Üniversitesi'nde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 167'si akademisyen olmak üzere 177 kişiyi açığa alındı.
Selçuk Üniversitesi, FETÖ/PDY kapmasında 48’i profesör, 37’si doçent olmak üzere 167 akademisyen, 8 fakülte sekreteri, 1 daire başkanı ve 1 müdürün açığa alındığını açıkladı. 
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin, açığa alınan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıklarken şöyle dedi:
"Rektörlüğümüzce titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında açığa alınan tüm personel hakkında idari soruşturma başlatılırken, bazı öğretim üyeleri ve çalışanlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. FETÖ/PDY ile üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen mücadelemiz aynı titizlikle ve kararlılıkla sürdürülecektir."

FOTOĞRAFLI
 

Yorumlar (1)
rizeli 4 yıl önce
selçuk üniveristeinde çok garip işler dönüyor. askeriyeden atılma bir çok personel alındı. bu personeller silah ile iş gidiyorlar milleti tehdit ediyorlar şimdiki rektör mustafa şahin ise tüm seydişehirlileri göreve getirdi akrabası olan muzzaffer karadağ isimli 66 yaşındaki kişiyi sırf akrabası diye teknik bilimler meslek yüksek okuluna müdür atadı bu adam ne yaptığını bilmiyor seydişehirli olan bir veri hazırlama kontrol işletmeni vedat diye biri bu adamı çekip çeviriyor. kukla olarak kullanıyorlar yaşlı adamı. Yazık çok yazık geçmişte selçuK’u paralel kuşatmış şimdi de akraba eş dost akraba kuşatmış. Durumda
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@