Samsun'da FETÖ soruşturmasında 12 avukat gözaltında

SAMSUN'da FETÖ/PDY soruşturması yürüten polis, Samsun Barosu'na kayıtlı 12 avukat ile 1 sivil kişiyi, gözaltına aldı. 3 avukatın da arandığı bildirildi. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY soruşturması yürüten...

Haberler 10.08.2016, 14:25
Samsun'da FETÖ soruşturmasında 12 avukat gözaltında
SAMSUN'da FETÖ/PDY soruşturması yürüten polis, Samsun Barosu'na kayıtlı 12 avukat ile 1 sivil kişiyi, gözaltına aldı. 3 avukatın da arandığı bildirildi.
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY soruşturması yürüten Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Samsun barosuna kayıtlı bazı avukatları takibe aldı. Yapılan takibin tamamlanmasının ardından bu sabah erken saatlerde harekete geçen polis 12 avukat ile 1 sivil kişiyi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Polis avukatlara ait 11 avukatlık bürosu, 16 ev, daha önce mühürlenerek kapatılan Samsun Güven Hukuk Tahkim ve Arabuluculuk Derneği'nde (TAHKİM-DER) arama yaptı. Yapılan aramalarda ele geçen belge ve dökümana el kondu. Gözaltına alınan 12 avukat ve 1 sivil hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Öte yandan firarda olan 3 avukatın yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@