Protez bacakları kırılınca kayalıklarda mahsur kaldı

ESKİŞEHİR'de gittiği kayalık bölgede protez bacaklarının kırılması nedeniyle mahsur kalan 52 yaşındaki İlhan Yıldıztepe'yi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri 3 gün sonra kurtardı. Alınan...

Haberler 25.07.2016, 13:43
Protez bacakları kırılınca kayalıklarda mahsur kaldı
ESKİŞEHİR'de gittiği kayalık bölgede protez bacaklarının kırılması nedeniyle mahsur kalan 52 yaşındaki İlhan Yıldıztepe'yi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri 3 gün sonra kurtardı.
Alınan bilgilere göre geçen Perşembe günü 3 arkadaşıyla birlikte Eskişehir'in merkeze bağlı Çalkara Köyü yakınlarındaki Makaralı Vadi Cenevir Kalesi mevkiine giden İlhan Yıldıztepe'nin diz altından takılı olan 2 protez bacağı kırıldı. Arkadaşlarının kendisini bir günlük yiyecek ve suyla bırakıp yanından uzaklaştığını söyleyen İlhan Yıldıztepe, kayalık bölgede mahsur kaldı. Dün öğleden sonra bölgeden geçen köylüler bağırma sesi üzerine kayalık alanda İlhan Yıldıztepe'nin olduğunu görüp durumu 156 No'lu telefonla jandarmaya bildirdi. Jandarmalar da İlhan Yıldıztepe'nin kurtarılması için AFAD ve AKUT ekiplerinden yardım istedi. Eskişehir'den bölgeye giden 13 kişilik AFAD ve AKUT ekipleri kayalık bölgede mahsur kalan İlhan Yıldıztepe'yi ipe bağladıkları sedye ile bulunduğu yerden aşağıya indirdi. Ekipler Yıldıztepe'yi ambulansa kadar taşıdı.
Hastaneye götürülen ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen İlhan Yıldıztepe, 3 arkadaşının kendisini bırakıp gittiğini, yanında 1 günlük yiyecek ve su bulunduğunu, 2 gün aç ve susuz kaldığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@