Patnos'ta FETÖ/PDY'den 5 tutuklama

Turgay KILIÇ/AĞRI, () - AĞRI'nın Patnos İlçesinde, Patnos Eğitim Sever Öğretmenler Derneği (PESÖDER) üyesi 5 kişi, FETÖ/PDY kapsamında tutuklandı. FETÖ/ PDY yararına olarak usulsüz olarak SODES kapsamında kredi aldıkları tespit edilenlerin...

Haberler 27.07.2016, 19:13
Patnos'ta FETÖ/PDY'den 5 tutuklama

Turgay KILIÇ/AĞRI, () - AĞRI'nın Patnos İlçesinde, Patnos Eğitim Sever Öğretmenler Derneği (PESÖDER) üyesi 5 kişi, FETÖ/PDY kapsamında tutuklandı.
FETÖ/ PDY yararına olarak usulsüz olarak SODES kapsamında kredi aldıkları tespit edilenlerin yakalanması için 26 Temmuz günü operasyon düzenlendi. Patnos'ta M.R., M.Ş.Ç., Yozgat'ta B.Ş., Çorum'da H.I., Adana'da M.D., Şanlıurfa'da H.Ş., Burdur'da S.Ü. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda elde edilen dijital materyallere ve dokümanlara el konuldu. Gözaltına alınanlardan M.R., M.Ş.Ç., B.Ş., H.I. ve M.D. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. H.Ş. ve S.Ü. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@