Palalı cami saldırganı eski sabıkalı çıktı

DARBE girişimi sonrası Fatih’te sala  okunan camiyi basıp elindeki palayla din görevlisi Adem Tunaoğlu'nu ve emekli bir polis memurunu yaralamaktan suçundan yakalanan Zeki T.(45) sabıkalı çıktı. Zanlının...

Haberler 25.07.2016, 17:19
Palalı cami saldırganı eski sabıkalı çıktı
Ali AKSOYER/İSTANBUL() DARBE girişimi sonrası Fatih’te sala  okunan camiyi basıp elindeki palayla din görevlisi Adem Tunaoğlu'nu ve emekli bir polis memurunu yaralamaktan suçundan yakalanan Zeki T.(45) sabıkalı çıktı. Zanlının polise "O gece ne oldu hatırlamıyorum. Kendimde değildim" dediği öğrenildi.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Meydanlara çıkın" çağrısı üzerine halk meydanlara akın etmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı da sabaha kadar sala okunması talimatı vermişti. Kocamustafapaşa Hacı Kadın Camii’nde de o gece sala okunmuştu. Din görevlisi Adem Tunaoğlu sela okuduktan sonra cami içerisinde palalı bir kişinin saldırısına uğramıştı. Saldırıda o sırada camide bulunan Nihat A., isimli emekli polis yaralanmıştı.

ÇORLU'DA YAKALANDI

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüleri inceleyen polis, saldırganın kimliğini belirledi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Çorlu'da düzenlediği operasyonda 45 yaşındaki Zeki T'yi gözaltına aldı.

DAHA ÖNCEDE GÖZALTINA ALINMIŞ 

Emniyet götürülen zanlının 2013 yılında mukavemet, 2011 yılında kasten yaralama ve konut dokunulmazlığını ihlal suçundan kaydı olduğu ortaya çıktı. Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlının sorgusunda "O gece ne oldu hatırlamıyorum. Kendimde değildim" dediği öğrenildi.

Zanlının Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusu devam ediyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@