MHP’nin şikayet ettiği Kırşehirli Hakim Burhan Yaz yakalandı

MHP’nin olağanüstü kongre sürecinde şikayet ettiği Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi Hakimi olan Kırşehirli Burhan Yaz, Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin soruşturma kapsamında Kırşehir'in Özbağ beldesindeki evinde...

Haberler 04.08.2016, 16:52
MHP’nin şikayet ettiği Kırşehirli Hakim Burhan Yaz yakalandı
MHP’nin olağanüstü kongre sürecinde şikayet ettiği Ankara 2'nci İcra Hukuk Mahkemesi Hakimi olan Kırşehirli Burhan Yaz, Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin soruşturma kapsamında Kırşehir'in Özbağ beldesindeki evinde yakalandı.
Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin soruşturma kapsamında aranan hakim Burhan Yaz, yürüten operasyonlar çerçevesinde savcılığın talimatıyla harekete geçen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Kırşehir'de olduğu bilgisi üzerine Özbağ beldesinde bir eve baskın düzenledi. Kendisine ait olduğu, ancak tapu kaydı üstüne ait olmayan evde gözaltına alınan Hakim Yaz'ı, MHP yönetimi olağanüstü kongre sürecinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) şikayet etmişti.
KIRŞEHİR'DE 6 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI
Öte yandan, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce açığa alınan 24 öğretmenden 6’sı tutuklandı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince alınan öğretmenlerden 21'i, FETÖ'ye üye olmak ve destek sağlamak suçlamasıyla. gözaltına alınırken,, bu kişilerin evlerinde yapılan aramada, FETÖ'ye ait çok sayıda yayın ve bir dolarlık banknotlar bulundu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi. Savcılıkça nöbetçi mahkemeye sevk edilen 21 zanlıdan B.C., A.D., E.G., Z.D., N.V. ve E.M., tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@