Mardin'de polise bombalı tuzak: 3 şehit

MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin karayoluna tuzakladığı patlayıcıyıcı polis zırhlı aracının geçişi sırasında infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan 3 polis memuru şehit oldu.

Haberler 25.07.2016, 14:25 25.07.2016, 16:46
Mardin'de polise bombalı tuzak: 3 şehit
MARDİN'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristler uluslararası İpek Yolu üzerinde tuzakladığı patlayıcıyı, zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonucu 3 polis şehit oldu.

Saldırı, Mardin-Şanlıurfa karayolunun Derik İlçesi sınırları içinde kalan, uluslararası İpek Yolu'nun Denktaş ve Hayırlı köyleri arasında meydana geldi. PKK'lı teröristler, personel naklin sağlandığı sırada karayolu üzerinde tuzakladıkları patlayıcıyıcı saat 13.20'de polis zırhlı aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan polis memurları Ahmet Demir, Ramazan Akyürek ve Metin Malkav, olay yerinde şehit oldu. Patlamanın şiddetiyle araç yaklaşık 70 metre uzakta tarlaya fırlarken, olay yerinde büyük bir çukur oluştu.

Saldırının ardından bölgeye Kızıltepe ve Derik ilçelerinden sağlık ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Güvenlik güçleri İpek Yolu'nu çift tarafla olarak bir süre trafiğe kapattı. Karayolu daha sonra tek şeritten ulaşılma açıldı. Bölgede saldırıyı yapan teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@