Manavgat'ta 70 kaçak yakalandı

Mithat ABAKAN/MANAVGAT (Antalya), () - ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde, yasadışı yollarla Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Afganistan ve Pakistan uyruklu 70 kaçak yakalandı. Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Afganistan ve Pakistanlı 70 kaçak,...

Haberler 22.07.2016, 17:06
Manavgat'ta 70 kaçak yakalandı

Mithat ABAKAN/MANAVGAT (Antalya), () - ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde, yasadışı yollarla Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Afganistan ve Pakistan uyruklu 70 kaçak yakalandı.
Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Afganistan ve Pakistanlı 70 kaçak, İran sınırından yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptı. İstanbul'a gitmek isteyen kaçaklar, bir otobüsle yola çıktı. Hatay'dan yola çıkan 7'si çocuk, 12'si kadın toplam 70 kaçağı Manavgat'a getiren umut tacirleri, 'Burası İstanbul' diyerek Manavgat Otogarı yakınlarında D-400 karayolunda indirdi. Otobüs bölgeden uzaklaşırken, havanın aydınlanmasıyla İstanbul'da olmadıklarını öğrenen gruptan 50 kişi, yürüyerek Manavgat Otogarı'na ulaştı. İstanbul'a gitmek isteyen grup, polis tarafından yakalandı. Diğer 20 kaçak ise jandarma ekipleri tarafından turizm bölgesi Side Mahallesi'nde gözaltına alındı.

Pasaport ve belgeleri bulunmayan kaçaklar, işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Antalya Göç İdaresi'ne gönderildi. Polis, kaçakları Antalya'ya getiren umut tacirlerini yakalamak için çalışma başlattı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@