Maçka’daki terör saldırısından 2 kişi son anda kurtulmuş

TRABZON’ un Maçka İlçesi'nde 3 polis memurunun şehit düştüğü, 4’ü polis memuru 5 kişinin de yaralandığı teröristlerin silahlı saldırısında 2 kişinin de kurşunlardan son anda kurtulduğu ortaya çıktı. Çatışma sırasında...

Haberler 20.07.2016, 14:12
Maçka’daki terör saldırısından 2 kişi son anda kurtulmuş
TRABZON’ un Maçka İlçesi'nde 3 polis memurunun şehit düştüğü, 4’ü polis memuru 5 kişinin de yaralandığı teröristlerin silahlı saldırısında 2 kişinin de kurşunlardan son anda kurtulduğu ortaya çıktı.
Çatışma sırasında çevreden geçerken, kurşunların isabet ettiği kuyumcunun kırılan cam parçaları, 28 yaşındaki Duygu Şeker'in koluna ve boynuna isabet ederek yaralanmasına neden oldu. Aynı işyerinin güvenlik kameraları, iş yeri önünden geçen eczacı Asiye Yavuzakın ile sokakta koşan bir kişinin de kurşunlardan son anda kurtulduğunu görüntüledi.
Çevrenden gelen silah sesleri üzerine ne olduğunu merak ederek eczaneden çıkan, ardından da tekrar eczanesine dönen Yavuzakın’ın, kuyumcu dükkanının camına isabet eden mermilerden birinden, refleksle başını eğmesi ile kurtulduğu görüntülere yansıdı. Koşarak geçen bir gencin de son anda kurtulduğu kamera tarafından kaydedildi.
YARIM DAKİKA İLE KURTULMUŞ
Yaşadıklarını anlatan kuyumcu Ali Osman Aydın, iş yerini açtıktan kısa süre sonra silahlı çatışmanın başladığını söyledi. Kamera görüntülerini izleyen Aydın, "Sabah dükkanı açtıktan sonra aracımı park ettim. Yarım dakika önce burada olsaydım muhtemelen dükkânın önünde mermilere hedef olacaktım. Duygu Şeker cam parçaları ile yaralandı. Diğer tarafa yönelen eczacı arkadaş da başını eğerek diğer mermiden şans eseri kurtuldu. Görüntülere baktığımızda koşarak geçen ikinci bir genç arkadaşın da mermiden kurtulduğunu gördük" dedi.
BOYUMUN KISA OLDUĞU İÇİN KURTULDUM
Mermilerin hedefi olmakta son anda kurtulan eczacı Asiye Yavuzakın da güvenlik kamera görüntülerini izlerken yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Çok da bir şey anlamadık. Bize kaçın dediler, ne olduysa kaçarken oldu. Ne olduğunu anlamadan kurşundan kurtarmışız. İster istemez bir panik ve korku yaşadık. Kolay değil. Boyum kısa olduğu için kurtuldum."
4 TERÖRİST OLDUĞU BELİRLENDİ
Bu arada, terör saldırısı sonrası terörist grubu etkisiz hale getirmek için başlatılan geniş çaplı operasyonlar dün gece boyunca da aralıksız sürdü. Jandarma Özel Harekât askerleri gece boyunca termal kameralarla çalışmalarını yürütürken, terörist grubun 4 kişi olduğu tespit edildi. Çok sayıda jandarma ve polisin eşlik ettiği operasyonlarda ormanlık alanda etkili olan sis nedeniyle ekipler görüş mesafesinde zorluk yaşadı. Gece boyu etkili olan sisin dağılması üzerine ekipler çalışmalarına yeninden başladı. Olay yeri incelemesinin ardında da silahların hedefi olan Çevik Kuvvet aracına yaklaşık 100 mermi isabet ettiği tespit edildi.

FOTOĞRAFLI 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@