Maçka’da teröristler yol kontrolü yapan polise saldırdı: 3 şehit, 4'i polis 5 yaralı (6)

İLÇEDE SİLAH SESLERİ DUYULDU Maçka İlçesi'nde sabah 3 polisin şehit olmasından sonra teröristlerin etkisiz hale getirmek için Jandarma ve Özel Hareket timlerinin başlattığı operasyonlar sürürken, aramaların sürdüğü kırsal alanda...

Haberler 19.07.2016, 17:33
Maçka’da teröristler yol kontrolü yapan polise saldırdı: 3 şehit, 4'i polis 5 yaralı (6)

İLÇEDE SİLAH SESLERİ DUYULDU
Maçka İlçesi'nde sabah 3 polisin şehit olmasından sonra teröristlerin etkisiz hale getirmek için Jandarma ve Özel Hareket timlerinin başlattığı operasyonlar sürürken, aramaların sürdüğü kırsal alanda silah sesleri duyuldu. Korku ve panik havası oluşan ilçe merkezindeki yollar ve Trabzon-Gümüşhane karayolu ulaşıma kapatıldı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda zırhlı araç da geniş güvenlik önlemleri aldı. Uzun namlulu silahlara gezen polisler teyakkuza geçti. Yaşananlar üzerine kimi vatandaş dürbünlerle ormanlık alanı gözetlerken, kimileri de trafiğe kapanan yoldaki araçları siper alarak çevreyi izledi.
TERÖRİST YAKALANDI İDDİASI
Gergin bekleyiş ve silah sesleri sürerken bir teröristin yakalandığı iddiası üzerine toplanan çok sayıda vatandaş, teröristi linç etmek için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne koşmaya başladı. Güvenlik güçlerinin iddianın asılsız olduğu uyarısında bulunmasına rağmen vatandaşlar koşmaya devam etti. Ancak kalabalık grup bir süre sonra, silah seslerinin duyulduğu bölgeye gitmek isteyen bir kişinin izin vermeyen polisle tartıştığını ve terörist olmadığını öğrenince dağıldı. Amacının güvenlik güçlerine yardımcı olmak olduğunu belirten vatandaş ise daha sonra polis ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.


FOTOĞRAF

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@