Konya'da Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü 'nde bomba paniği

KONYA'da ankesörlü telefonda polise Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'ndeki bir araçta bomba olduğu ihbarı yapıldı. Bunun üzerine polis, binayı tahliye etti. Eğitimli köpekle otoparktaki araçlar ve bina içinde yapılan aramada her...

Haberler 22.07.2016, 11:06
Konya'da Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü 'nde bomba paniği
KONYA'da ankesörlü telefonda polise Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'ndeki bir araçta bomba olduğu ihbarı yapıldı. Bunun üzerine polis, binayı tahliye etti. Eğitimli köpekle otoparktaki araçlar ve bina içinde yapılan aramada her hangi bir patlayıcıya rastlanmadı. Bununun üzerine çalışanlar ve vatandaşlar tekrar içeri alındı.
Olay, bugün saat 09.45 sıralarında merkez Meram İlçesi'ndeki Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde meydana geldi. Ankesörlü telefondan polise Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'ndeki bir araçta bomba olduğu ihbarı geldi. Bunun üzerine alarma geçen polis, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'ne giderek olası bir patlama ihtimaline karşı hızla binayı tahliye etti. Çalışanlar ve işlem için bölge müdürlüğüne gelenler de panik içinde binayı boşalttı. Bina çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Polis, eğitimli köpekle birlikte bölge müdürlüğü bahçesindeki araçlarda ve bina içinde arama yaptı. Çalışmalar sürdüğü sırada 2 kadın, yolun karşısına geçmek için güvenlik şeridini aşmak istedi. Bunun üzerine polis, bomba araması yapıldığı ve geçişlerin bu bölgeden yapılmayacağını söyledi. Ancak iki kadın bir süre ısrar ettikten sonra yolun karşısına geçmekten vazgeçip, bölgeden uzaklaştı.
Yapılan aramada her hangi bir bombaya rastlanılmadı. Bunun üzerine çalışanlar  ve vatandaşlar tekrar içeri alındı.
İhbarın yapıldığı ankesörlü telefonunun bulunduğu bölgede yapılan çalışmada ize ise her hangi bir şüpheliye rastlanmadı. Polis, ankesörlü telefonda parmak izi çalışması başlattı.

FOTOĞRAFLI 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@