Konya'da görevden alınan vali yardımcıları ve kaymakama gözaltı

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA'da darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan 3 vali yardımcısından 2'si ile 1 kaymakam gözaltına alındı. Diğer vali yardımcısının ise arandığı bildirildi. İçişleri...

Haberler 21.07.2016, 13:30
Konya'da görevden alınan vali yardımcıları ve kaymakama gözaltı

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA'da darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan 3 vali yardımcısından 2'si ile 1 kaymakam gözaltına alındı. Diğer vali yardımcısının ise arandığı bildirildi.
İçişleri Bakanlığı 8 bin 777 personeli görevden uzaklaştırdı. Bunlar arasında Konya Vali Yardımcıları Fahri Oluk, İbrahim Hayrullah Sun, Ejder Sarıçiçek ile Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de yer aldı. Görevden alınan kaymakam ve vali yardımcılarının evlerinde arama yapıldı. Aramanın ardından Konya Vali Yardımcıları Fahri Oluk, İbrahim Hayrullah Sun ile Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük gözaltına alındı. Vali Yardımcısı Ejder Sarıçiçek'in ise arandığı belirtildi.
1'İ EMNİYET MÜDÜRÜ 3 POLİS TUTUKLANDI

Darbi girişiminin ardından gözaltına alınan Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, müdür yardımcısı Sefa Mercan ile Komiser yardımcısı İmdat Erdil de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklanan 3 kişinin, diğer polislere darbe girişimi sırasında 'askerlere direnmemeleri' yönünde talimat verdiği ileri sürüldü.
FOTOĞRAFLI  
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@