Konya'da 35 hakim ve savcı tutuklandı

KONYA, () - KONYA'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 45 hakim ve savcıdan 35'i, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, 3'ü adli kontrol kararıyla...

Haberler 22.07.2016, 12:02 22.07.2016, 12:40
Konya'da 35 hakim ve savcı tutuklandı
KONYA, () - KONYA'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 45 hakim ve savcıdan 35'i, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, 3'ü adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 7 hakim ve savcının yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Savcılığı darbe  girişiminin ardından 'Anayasayı ihlal ve silahlı terör gürütüne (FETÖ/PDY) üye olma' suçlarından soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 45 hakim ve savcı hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltına alınan 38 hakim ve savcıdan 35'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, 3'ü adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 7 hakim ve savcının yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Hakkında soruşturma başlatılan hakim ve savcıların baktıkları dava ve dosyaların da tek tek inceleme altına alındığı öğrenildi. Yapılan incelemenin ardından suç teşkil eden bir duruma rastlanırsa, ona göre yasal işlem yapılacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@