Konya'da 16 asker daha tutuklandı

KONYA'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 16 asker daha tutuklandı. Soruşturma kapsamında daha önce de 37 asker tutuklandı.

Haberler 26.07.2016, 11:07
Konya'da 16 asker daha tutuklandı
Tolga YANIK- Hasan DÖNMEZ / KONYA, () - KONYA'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 16 asker daha tutuklandı. Soruşturma kapsamında daha önce de 37 asker tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı darbe girişiminin ardından soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında aralarında Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Orhan Gündüz, Jandarma Konya Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu, 3'üncü Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk ve 135'nci MAK (Muharebe Arama Kurtarma) Filo Komutanı Yarbay Alparslan Şahin'in de bulunduğu toplam 37 rütbeli asker tutuklandı. Soruşturma kapsamında yürütülen ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 24 askerden, aralarında Sarayönü İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seyfullah Aydın'ın da bulunduğu 16 asker tutuklandı, 8 askerde adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Konya'da şu ana kadar 53 asker tutuklandı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@