Kırklareli’nde Tuğgeneral ve başçavuşta ‘1 dolar’ bulundu 5 Akademisyen gözaltına alındı

KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminden 2 gün sonra tutuklanan 55’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak üzerinde ‘1 ve 5 dolar’, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli başçavuş...

Haberler 25.07.2016, 21:23
Kırklareli’nde Tuğgeneral ve başçavuşta ‘1 dolar’ bulundu 5 Akademisyen gözaltına alındı
KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminden 2 gün sonra tutuklanan 55’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak üzerinde ‘1 ve 5 dolar’, Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli başçavuş Özcan Şahanoğlu'nun üzerinde ise örgüt içerisinde ‘şifre’ olduğu öne sürülen 1 dolarlık banknot bulunduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Kırklareli’nde başlatılan soruşturma kapsamında 55’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Üzerinde ise örgüt içerisinde ‘şifre’ olarak nitelendirilen ‘1 ve 5 dolarlık’ banknot bulunduğu ortaya çıktı. Bir doların üzerindeki seri numarasının ‘L’ harfi ile başladığı, 5 dolarlık banknotun ise ‘F’ harfi ile başladığı belirlendi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli başçavuş Özcan Şahanoğlu'nun üzerinde de ‘1 dolarlık’ banknot bulundu. Ele geçirilen 1 doların seri numarasının ‘F’ ile başladığı belirlendi.

5 AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI

Darbe girişimi soruşturması kapsamında Kırklareli Üniversitesi’nde görevli 5 akademisyende Terörle Mücadele ekiplerince gözaltına alındı. Odalarında arama yapılan akademisyenler geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından ifadeleri için Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İki akademisyenin de soruşturma kapsamında arandığı öğrenildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@