Kırklareli’nde 15 adliye çalışanı gözaltına alındı

KIRKLARELİ, () - KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında adliye memurları, zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Kırklareli Emniyet...

Haberler 10.08.2016, 12:30
Kırklareli’nde 15 adliye çalışanı gözaltına alındı

KIRKLARELİ, () - KIRKLARELİ’nde askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında adliye memurları, zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında adliye personeli 17 kişinin, bağlantısı tespit etti. Bu sabah Kırklareli’nin yanı sıra Lüleburgaz ve Demirköy’deki adresleri tespit edilen şüphelilerin evlerine eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Hakkında gözaltı kararı verilen 17 adliye çalışanından aralarında memur, zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu 15’i yakalandı.

BAZI EVLERDE 1 DOLAR
Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından 15 şüpheli ifadeleri için Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Evlerde yapılan aramalarda ise örgüt içerisinde ‘şifre’ olduğu öne sürülen 1 dolarlık banknot, Banka Asya kartları, harici bellek ve bilgisayarlara el konuldu. Operasyon kapsamında 2 kişin de arandığı belirtildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@