Kırıkkale’de 10 Emniyet mensubu tutuklandı

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, () - KIRIKKALE’de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin gözaltına alınan 30 Emniyet mensubundan 10 polis tutuklanırken 20’sinin mahkemedeki sorguları devam ediyor. Tutuklanan polislerin...

Haberler 02.08.2016, 15:15
Kırıkkale’de 10 Emniyet mensubu tutuklandı

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, () - KIRIKKALE’de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin gözaltına alınan 30 Emniyet mensubundan 10 polis tutuklanırken 20’sinin mahkemedeki sorguları devam ediyor. Tutuklanan polislerin arısında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’inde yakın korumalığını yapan M. İsmail Doğan’ın da olduğu bildirildi.
Darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında kentte düzenlenen operasyonda terör örgütüyle bağlantısı olduğu öne sürülen 22'si rütbeli toplam 32 Emniyet mensubu önce açığa alındı ve daha sonra da gözaltında sorgulandı. Polislerden 2’sinin kaçak olduğu belirtildi.
Gözaltına alınan 30 şüpheli Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilirken, çıkarıldıkları mahkemede 3’ncü sınıf Emniyet müdürleri Mehmet C. ve A. Cemal Ş. 4. sınıf emniyet müdürleri M. İsmail D. ve Zeki P., emniyet amirleri Hamdi Y., Olcay A., Serkay Y., Turgay G., Erhan A. ile başkomiser Mustafa Ş. tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@