Kars'ta darbe anonsu yapan üsteğmen tutuklandı

15 TEMMUZ darbe girişimi sırasında Kars'ta belediyeye giderek anons sisteminden 'Sokağa çıkma' yasağını duyuran Üsteğmen Z.A. tutuklandı. Kars'ta 15 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Belediye Başkanlığına giden Üsteğmen Z.A. ses...

Haberler 28.07.2016, 17:13
Kars'ta darbe anonsu yapan üsteğmen tutuklandı
15 TEMMUZ darbe girişimi sırasında Kars'ta belediyeye giderek anons sisteminden 'Sokağa çıkma' yasağını duyuran Üsteğmen Z.A. tutuklandı.
Kars'ta 15 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Belediye Başkanlığına giden Üsteğmen Z.A. ses sistemini açarak "Dikkat duyuru: Şu an itibariyle tüm ülkede yönetime el konulmuştur. Sıkıyönetim kanunu geçerlidir. Evlerinizden çıkmayın, dışarıda iseniz evlerinize gidin. Sokağa çıkma yasağı vardır. Her hangi bir yerde askere müdahale etmeyin. Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koymuştur" diye anons yaptı. Üsteğmen Z.A. bu anonsu birkaç kez tekrarladı.
O gece 50 metre ötedeki belediyeden yapılan anonsu duyan, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi üzerindeki Merkez Cami imamı ise minareden karşı anons yaptı. Kimliği saklı tutulan imam "Sokağa çıkma yasağı yoktur. Birlik ve beraberlik zamanıdır. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Kimse bizi yıldırmayacaktır. Kimse bu devleti bölmeye çalışamayacaktır. Sokağa çıkabilirsiniz. Bu vatanı bölmeye, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere rabbim fırsat vermeyecektir, inşallah" dedi.
Öte yandan 14'ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda 26 Temmuz günü yapılan operasyonda anons yapan Üsteğmen Z.A. ile birlikte 35 asker gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Z.A. ile birlikte 9 asker tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@