Karabük'te FETÖ/PDY soruşturmasında 33 gözaltı

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, () - KARABÜK'te, FETÖ/PDY soruşturmasında aralarında akademisyen ve imamlar ile adliye ve cezaevi personelinin bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen...

Haberler 09.08.2016, 13:07
Karabük'te FETÖ/PDY soruşturmasında 33 gözaltı

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, () - KARABÜK'te, FETÖ/PDY soruşturmasında aralarında akademisyen ve imamlar ile adliye ve cezaevi personelinin bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı.
Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Karabük Üniversitesi’nde görevli 3 akademisyen, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 1 öğretmen, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nde çalışan 1 memur, 1 diş hekimi ve 2 imam ile Karabük Adliyesi ve cezaevlerinde görevli 25 kişi olmak üzere 33 kişi gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından adreslerinde arama yapılan şüpheliler, daha sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Soruşturmada daha önce gözaltına alınan 3 kişi ise emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden öğretmen Şaban Köse, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı, diğer 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@