Jandarma karakolu önüne park edilen kamyondaki 6 ton patlayıcı etkisiz hale getirildi

DİYARBAKIR'ın Bismil İlçesi'ne bağlı Sinan Köyü Jandarma Karakolu önüne park edilmiş olan ve içinde yaklaşık 6 ton patlayıcı bulunan kamyonet, güvenlik kuvvetleri tarafından fark edilerek imha edildi. Bismil'e bağlı Sinan Köyü Jandarma...

Haberler 23.07.2016, 15:01
Jandarma karakolu önüne park edilen kamyondaki 6 ton patlayıcı etkisiz hale getirildi
DİYARBAKIR'ın Bismil İlçesi'ne bağlı Sinan Köyü Jandarma Karakolu önüne park edilmiş olan ve içinde yaklaşık 6 ton patlayıcı bulunan kamyonet, güvenlik kuvvetleri tarafından fark edilerek imha edildi.
Bismil'e bağlı Sinan Köyü Jandarma Karakolu'nun önüne dün saat 23.00 sıralarında, bir kamyonet park edildi.  Ön tarafında 06 E 3413, arkasında 21 BJ 064 plaka takılı olan kamyonet, güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Güvenlik güçleri kamyoneti park edip kaçan kişiyi bulmak için operasyon başlatırken, kamyonet incelemeye alındı. Olası infilaka karşı cadde çift taraflı trafiğe kapatılırken, bölgeye bomba imha uzmanları sevk edildi.
Kamyonete yüklenmiş bombanın uzaktan infilak ettirilebileceği değerlendirilerek çalışma tamamlanıncaya kadar Jammerlar (Frekans kesici) çalıştırılırken,  kamyonet güvenli bir biçimde karakoldan uzaklaştırıldı. Boş bir araziye götürülen kamyonet, burada güvenlik kuvvetleri tarafından imha edildi. Kamyonette yapılan incelemede patlamaya hazır yaklaşık 6 ton patlayıcı bulunduğu belirlenirken, teröristin bunu infilak ettirmediği belirlendi. Güvenlik kuvvetlerinin bölgede araştırmaları devam ederken, konuyla ilgili Valilikten yazılı bir açıklama yapılacağı bildirildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@