İzmir Ödemiş'te, FETÖ operasyonu: 20 gözaltı

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde, terör örgütü FETÖ'yle bağlantılı kişilere yönelik düzenlenen Gölbaşı 2 operasyonunda, aralarında iki örgüt yöneticisinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların üzerinde...

Haberler 04.08.2016, 16:31
İzmir Ödemiş'te, FETÖ operasyonu: 20 gözaltı
İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde, terör örgütü FETÖ'yle bağlantılı kişilere yönelik düzenlenen Gölbaşı 2 operasyonunda, aralarında iki örgüt yöneticisinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların üzerinde örgüte bağlılığın simgesi olan 1 Dolar da ele geçirildi.
Ödemiş'te FETÖ'yle bağlantılı olan kişilere yönelik geçen 27 Temmuz'da yapılan Gölbaşı 1 operasyonunda, gözalına alınan 19 kişiden 11'i tutuklandı. Bunun devamı olan Gölbaşı 2 operasyonu ise Ödemiş merkez ilçenin yanı sıra Ankara, Şanlıurfa, Kayseri, Bursa ve İstanbul'da da gerçekleştirildi. 45 adrese giden polis, 20 kişiyi gözaltına aldı. FETÖ yöneticisi olduğu bildiren 2 kişi de, Bursa ve Kayseri'de gözaltına alındı. Zanlıların adreslerindeki aramalarda, 3 tabanca, ses kayıt cihazlari, örgütte hiyerarsi ve bağlılığın simgesi 1 dolarlar, bir cok örgütsel doküman, yayın, belge, dijital materyal ve delile el konuldu. Diğer illerde gözaltına alınan kişilerinde, Ödemiş'te adliyeye gönderilecekleri açıklandı.
Bu arada operasyonla ilgili açıklama yapan emniyet yetkilileri de, halkın desteğini yanlarına aldıklarını, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayat sürmeleri için kararlılıkla terör örgütü ile mensuplarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini açıkladı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@