İzmir'i korkutan yangın

İZMİR'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'ne yakın askeri bölge sınırlarındaki otluk alanda bir kaç noktada başlayan ve rüzgar nedeniyle hızla büyüyen yangın, yaklaşık 10 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü....

Haberler 25.07.2016, 11:57
İzmir'i korkutan yangın
İZMİR'in Bornova ve Buca ilçeleri sınırındaki Şahintepesi Mevkii'ne yakın askeri bölge sınırlarındaki otluk alanda bir kaç noktada başlayan ve rüzgar nedeniyle hızla büyüyen yangın, yaklaşık 10 saatte kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının yalnızca askeri bölgede etkili olup farklı noktalarda başlaması sabotaj iddialarını gündeme getirdi.
Bornova ile Buca ilçelerinin sınırında kalan Şahintepesi Mevki'ne yakın askeri bölge sınırındaki otluk alanda dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Alevleri görenler polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 3 helikopter, 1 yangın söndürme uçağı ve 8 arazöz ile onlarca yer işçisi müdahale etti.
Ancak rüzgar nedeniyle yayılan alevler askeri bölgeye de sıçradı. Kontrol altına alınamayan alevler hızla ilerledi, ekipler yangının önünü kesmeye çalıştı. Günbatımıyla havadan müdahalenin yapılamadığı yangında alevlerin bahçe duvarına ulaştığı Buca Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi'nde bulunan yaşlılar çevredekiler tarafından kurtarıldı.
GECE KONTROL ALTINA ALINDI
Yangın yalnızca askeri bölge içindeki ağaçlık alanda etkili oldu, gecenin ilerleyen saatlerinde yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Duman nedeniyle bölgede yaşayan bazı kişilere oksijen tedavisi uygulandı. Yangının yalnızca askeri bölgede etkili olup farklı noktalarda başlaması sabotaj iddialarını gündeme getirdi. Bu yöndeki iddiaları araştırmak üzere polis soruşturma başlattı. Yanan bölge yakınında oturduğunu belirten evli ve bir çocuk babası Kadir Atam (38), "Evimden gördüm yangını ve buraya geldim. Askeri bölge içinde başladığı için çok fazla büyümeyeceğinden emindim. Ancak bir cephanelikten söz ediliyor alevler oraya ulaşsaydı çok daha kötü şeyler olabilirdi. Buradaki güvenlik önlemlerinin arttırılması gerekiyor" dedi.

FOTOĞRAF

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@