İzmir adliyesinde sıkı güvenlik önlemi

İZMİR'de darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyenlerden Astsubay Selman Çankaya ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı...

Haberler 19.07.2016, 15:56
İzmir adliyesinde sıkı güvenlik önlemi
İZMİR'de darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyenlerden Astsubay Selman Çankaya ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Sahil Güvenlik Kurmay Albay Murat Yılmazarslan'ın da bulunduğu 42 askerin sevk edildiği Bayraklı Adliye Sarayı'nda, bugüne kadar görülmemiş sıkı güvenlik tedbiri alındı. Adliye içinde ve dışında Özel Haraket Polisi, ellerinde uzun namlulu silahlarla görev yaptı.
İzmir Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun darbe girişimi sonrası başlattığı soruşturmada, İzmir'de gözaltına albay, yarbay, binbaşı gibi çeşitli rütbede 42 askeri personel, emniyetteki işlemlerinin ardından, 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Örgüt adına anayasal düzeni silah zoru ile yıkmaya teşebbüs etmek (Askeri darbe) ve hürriyeti tahdit' suçlamalarıyla Bayraklı Adliye Sarayı'na getirildi.
Şüpheliler arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyenlerden Astsubay Selman Çankaya ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Sahil Güvenlik Kurmay Albay Murat Yılmazarslan'ın da yer alması nedeniyle emniyet güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkarttı. Adliye etrafında çok sayıda TOMA ve Özel Harekat'a ait Shordlan araçları ile çok sayıda çevik kuvvet polisleri yer aldı. Şüphelilerin ifadelerini alındığı adliye C Blok'ta, özel haraket polisleri ellerinde uzun namlulu silahlarla devriye görevi yaptı. Adliye dışında da aynı şekilde güvenlik tedbiri alındığı ve adliyeye başka birimlerden de takviye polislerin görevlendirilidiği öğrenildi. Bu arada, sevk edilen 42 kişinin ifadeleri Terör ve Örgütlü Suçlara bakan Cumhuriyet Savcıları tarafından alınmaya başlandı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@