Isparta'da Yalvaç Bölge imamı gözaltında

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde FETÖ/PDY'nin bölge imamı ve örgüte finansal destek sağlanan şirketin eski ve yeni yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi.

Haberler 02.08.2016, 16:19
Isparta'da Yalvaç Bölge imamı gözaltında
YALVAÇ BÖLGE İMAMI VE 10 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde FETÖ/PDY'nin bölge imamı ve örgüte finansal destek sağlanan şirketin eski ve yeni yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi. Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından dün akşam başlatılan operasyonda bölge imamı olduğu öne sürülen 'topal hafız' lakaplı 84 yaşındaki Ali Osman Karahan, kardeşi Yusuf Kenan Karahan, oğlu Sait Karahan ile şirketin eski ve yeni yöneticilerinden Mehmet Kahveci, Ziya Kurucu, Orhan Pamukçu, İsmail Özyurt, Ramazan Altınbaş, Adnan Gemici ile Mustafa Tevfik Kurucu ve Enes Balcı ikametlerinde gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada devlet ve cumhurbaşkanı aleyhine yazıların yer aldığı gazete kupürleri, çok sayıda örgütsel doküman, bilgisayar, cep telefonu, taşınabilir hard disk ve belleğe el konuldu.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Bayram Ali Yaşar Fişekçi, İsmail Kurucu ve Mehmet Erkek ile şirkete bağlı yurt ve birimlerde yöneticilik yapan Davut Şen, Abdullah Çoban ve Süleyman Ünal'ın daha önce tutuklandığı soruşturma kapsamında 3 kişinin daha arandığı belirtildi.

Operasyonda gözaltına alınan 11 şüphelinin polis merkezindeki işlemleri sürüyor.
Nurettin ARKAN/YALVAÇ (Isparta), ()
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@