Iğdır'da FETÖ/PDY'den 16 tutuklama

IĞDIR'da Cumhuriyet Savcılığı tarafından sürdürülen operasyonlarda FETÖ/PDY'ye üye olduğu iddiasıyla aralarında Zaman Gazetesi Temsilcisi Mehmet Tuna'nın da bulunduğu 16 kişi tutuklandı. Örgütle ilişkileri olduğu gerekçesiyle gözaltına...

Haberler 04.08.2016, 11:48 04.08.2016, 11:52
Iğdır'da FETÖ/PDY'den 16 tutuklama
IĞDIR'da Cumhuriyet Savcılığı tarafından sürdürülen operasyonlarda FETÖ/PDY'ye üye olduğu iddiasıyla aralarında Zaman Gazetesi Temsilcisi Mehmet Tuna'nın da bulunduğu 16 kişi tutuklandı. Örgütle ilişkileri olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 70 polis memurundan 35'i adliyeye verildi.
FETÖ/PDY'nin Anayasal düzeni yıkmaya yönelik darbeye teşebbüs etmek suçundan dolayı Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınan 23 kişi dün sabah adliyeye getirildi. Adliyeye getirilenlerden 16'sı tutuklandı, 3'ü savcılık aşamasında 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında örgüte finans sağlayan iş adamları ile Zaman Gazetesi temsilcisi Mehmet Tuna da bulunuyor.
Aynı soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile gözaltına alınan 70 polisten 35’i bugün adliyeye gönderildi. Darbe teşebbüsünden sonra Iğdır Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 70 polis memuru açığa ve gözaltına alınmış, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu iddiası üzerine haklarında soruşturma başlatılmıştı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@