Hayvan desteklemelerinden FETÖ/PDY'ye kaynak iddiası

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, () - ISPARTA'da FETÖ/PYD'ye kaynak sağladığı iddiasıyla aralarında Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin de bulunduğu 33 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Yalvaç Cumhuriyet Savcısı...

Haberler 23.07.2016, 18:17
Hayvan desteklemelerinden FETÖ/PDY'ye kaynak iddiası

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, () - ISPARTA'da FETÖ/PYD'ye kaynak sağladığı iddiasıyla aralarında Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin de bulunduğu 33 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
Yalvaç Cumhuriyet Savcısı İsmail Çelik tarafından Isparta'da 50 bin küçükbaş hayvanı, 73 bin olarak gösterdiği ve bakanlıkça 23 bin hayvan için ödenen paraları FETÖ/PDY'ye aktardığı iddiasıyla Isparta ve Yalvaç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yetkililerle Isparta Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı S.Y.K. ve eski başkan V.A.'nın da aralarında bulunduğu 33 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturmada eski Birlik Başkanı V.A.'nın birliğe üye seçerken FETÖ/PDY'ye üye olanları aldığı iddia edildi. Bakanlık tarafından hayvancılık yapanlara hayvan başı ödenen 22 TL'den, birlik aidatı olarak 5 TL kesildiği, bunun biriktirildikten sonra FETÖ/PDY'ye bu paraların aktarıldığı iddiaları yer aldı.
Soruşturma kapsamında henüz herhangi bir görevden uzaklaştırma ya da gözaltı kararı verilmediği kaydedildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@