Gözaltına alınan 45 hakim ve savcı adliyeye sevk edildi

Mehmet İNAN/ BURSA, () - BURSA'da, darbe girişiminin ardından gözaltına alınan 45 hakim ve savcı, emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) talebi doğrultusunda, Bursa Cumhuriyet...

Haberler 19.07.2016, 09:09
Gözaltına alınan 45 hakim ve savcı adliyeye sevk edildi

Mehmet İNAN/ BURSA, () - BURSA'da, darbe girişiminin ardından gözaltına alınan 45 hakim ve savcı, emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) talebi doğrultusunda, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla 45 hakim ve savcı gözaltına alındı. Emniyetteki yapılan sorgulamanın ardından sağlık raporları alınan 45 hakim ve savcı, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.
Sorgulamaları yapılan ifadeleri alınan gözaltındaki hakim ve savcılar, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçlarından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevkedildiler.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@