Gölcük'te cemaat dershanelerine operasyon

Soner GÜLEZER/GÖLCÜK (Kocaeli), () - KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen 2 dershaneye polis baskın düzenledi. Dershaneler mühürlenerek kapatıldı. FETÖ terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar...

Haberler 21.07.2016, 11:31
Gölcük'te cemaat dershanelerine operasyon

Soner GÜLEZER/GÖLCÜK (Kocaeli), () - KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen 2 dershaneye polis baskın düzenledi. Dershaneler mühürlenerek kapatıldı.
FETÖ terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında kapatma kararı alınan eğitim kuruluşları arasında bulunan Gölcük'teki 2 dershaneye gece baskın düzenlendi. Polis, Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ve Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri operasyona katılırken, ilk olarak Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan FEM Dershanesi'ne baskın düzenlendi. Dershanenin boşaltıldığı görülürken, sadece bir çelik kasanın olduğu tespit edildi. Çelik kasa açılamazken, dershanenin kapıları mühünlendi.
Daha sonra 19 Mayıs Caddesi üzerine bulunan Işık Eğitim Vakfı adı altında eğitim veren dershaneye gidildi. Dershanede bulunan evraka, CD'lere el konulurken, bilgisayar kayıtları kopyalandı. Yapılan aramalarda yurt dışında bulunan bir hesaba 400 bin TL para aktarıldığı tespit edildi. Hesabın kime ait olduğu ise açıklanmadı. Saat 03.30'a kadar süren aramaların ardından dershanenin yangın merdivenleri de olmak üzere tüm kapıları mühürlendi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@