Gaziantep'te 24 asker ordudan ihraç edildi

GAZİANTEP, () - ASKERİ darbe girişiminin ardından başlatılan OHAL uygulaması kapsamında dün gece çıkarılan kanun hükmündeki kararname ile meslekten ihraç edilen askerler arasında Gaziantep'te görevli aralarında tutuklanan 5'inci Zırhlı...

Haberler 28.07.2016, 16:26
Gaziantep'te 24 asker ordudan ihraç edildi

GAZİANTEP, () - ASKERİ darbe girişiminin ardından başlatılan OHAL uygulaması kapsamında dün gece çıkarılan kanun hükmündeki kararname ile meslekten ihraç edilen askerler arasında Gaziantep'te görevli aralarında tutuklanan 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Soysal'ın da olduğu 24 isim bulunuyor.
15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı ile İslahiye'de bulunan ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'na bağlı 106'ncı Topçu Alayında görevli yüzü aşkın asker gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen askerlerden aralarında 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Soysal ile 106'ncı Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Turgut Çelebi'nin de bulunduğu 80 asker tutuklandı.
24 ASKERE İHRAÇ
Dün gece çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile bazıları firari durumda olan Gaziantep ve İslahiye'de görevli 1'i Tuğgeneral, 2 albay, 4 yarbay, 3 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 üsteğmen ile 9 astsubayın meslekten ihracına karar verildi. Meslekten ihraç edilenler arasında Tuğgeneral Murat Soysal'ın emir subayı olarak görev yapan astsubay Özer Özer de yer alıyor. Öte yandan meslekten ihraç edilen askerler arasında, darbe girişiminde bulunan rütbelilerin yaptıkları mesajlaşma görüşmelerinde adı geçen Gaziantep'te konuşlu 5'inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Uzay Şahin'in de ismi bulunuyor.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@