Fransa’dan tatile geldi, Edirne'de Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

FRANSA’nın Marsilya kentinde çalışan ve tatilini geçirmek için Edirne’nin Havsa İlçesi’ne gelen işçi evli 2 çocuk babası 45 yaşındaki Erkan Y., darbe girişiminin ardından sosyal paylaşım...

Haberler 20.07.2016, 15:10 20.07.2016, 15:18
Fransa’dan tatile geldi, Edirne'de Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
FRANSA’nın Marsilya kentinde çalışan ve tatilini geçirmek için Edirne’nin Havsa İlçesi’ne gelen işçi evli 2 çocuk babası 45 yaşındaki Erkan Y., darbe girişiminin ardından sosyal paylaşım sitesindeki kişisel sayfasından paylaştığı yazılarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla  tutuklandı. 

Yaşadığı ülkede bu tür paylaşımların suç olmadığını savunan Erkan Y. ifadesinde alkol aldığında küfür eden birisi olduğunu söyleyerek 'Çok pişmanım' dedi.

Marsilya’da oturan Türk işçisi Erkan Y., yaz tatilini geçirmek için geçen 2 Temmuz günü ailesiyle birlikte memleketi Edirne’nin Havsa İlçesi’ne geldi. Erkan Y.’nin 15 Temmuz gecesi yaşanan askeri darbe girişiminin ardından sosyal paylaşım sitesi üzerinden yazılar yazarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği tespit edildi. Savcılık talimatıyla Havsa İlçesi’nde gözaltına alınan Erkan Y., ifadesinde Avrupa’da insan hakkı ve ifade özgürlüğü olduğunu savunarak, buna dayanarak rahat davrandığını söyledi.

'BENİM YAŞADIĞIM ÜLKEDE BUNLAR SUÇ DEĞİL'

Alkol aldığında küfür eden birisi olduğunu ve darbe girişimi sırasında ölenleri gördükten sonra sinirlendiğini belirten Erkan Y. şunları söyledi:

"Ben Cumhurbaşkanına şahsi olarak hakarette bulunmadım. Ben içki içince küfür eden birisiyim. Bu paylaşımları da içki içtikten sonra yapmıştım. Fark etseydim, silerdim. Avrupa’da insan hakkı ve ifade özgürlüğü vardır. Ben de uzun süre Avrupa’da kaldığım için bu kadar rahat davranıyordum. Ben Türkiye Cumhuriyetini severim ve saygım da vardır. Ben kesinlikle Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmedim. Bundan sonra böyle bir şey paylaşmam, çok pişmanım. Benim yaşadığım ülkede bunlar suç değildir."

Edirne Adliyesi’ndeki savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Erkan Y., 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@