Foça'da gözaltına alınanların sayısı 206 oldu

İZMİR'in Foça İlçesi'ndeki Foça Deniz Üssü'ne polis tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alın subay ve astsubayların sayısı 206'ya çıktı.

Haberler 25.07.2016, 17:10
Foça'da gözaltına alınanların sayısı 206 oldu
İZMİR'in Foça İlçesi'ndeki Foça Deniz Üssü'ne polis tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alın subay ve astsubayların sayısı 206'ya çıktı. Emniyette ifadelerine başvurulan askerlerden darbe girişimiyle ilgisi olmayanların serbest bırakılacağı, ilgisi tespit edilenlerin ise sorgularının süreceği öğrenildi.

Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur'un gözaltına alındığı Foça Deniz Üssü'ne dün çok sayıda polisin katıldığı operasyon düzenledi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, askerlerin bilgisayarlarına el koydu, güvenlik kamerasının kayıtları alındı. Askerlerin lojmanlarında da arama yapılırken, hakkında gözaltı kararı verilen 206 askerden 201'i yakalandı. Soruşturma kapsamında diğer 5 askerin de yakalanmasıyla gözaltı sayısı 206'ya çıktı.

Tamamı rütbeleri subay ve astsubaylardan oluşan 206 kişiden darbe girişimiyle ilgisi bulunmayanların ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılacağı, ilgisi tespit edilenlerin ise sorgularının süreceği bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@