Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı

ERZURUM, () - DARBE girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY operasyonunda, Erzurum'da gözaltına alınan 7 avukattan 4'ü tutuklandı. Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sürüdürülen...

Haberler 04.08.2016, 15:16
Erzurum eski Baro Başkanı ve 3 avukat tutuklandı

ERZURUM, () - DARBE girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY operasyonunda, Erzurum'da gözaltına alınan 7 avukattan 4'ü tutuklandı.
Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sürüdürülen operasyonda Erzurum Barosu eski Başkanlarından Mehmet Güzel ile avukatlar Hakan Dişkeser, Fatih Topal, Şerafettin Yaşar Laloğlu, Osman Akın, Muhammet Hatip Dilek ve Nurullah Arıcı gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan avukatlardan Mehmet Güzel, Hakan Dişkeser, Fatih Topal ve Şerafettin Yaşar Laloğlu tutuklandı. Osman Akın, Muhammet Hatip Dilek ve Nurullah Arıcı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BARO BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Avukatların tutuklanmaları ile ilgili açıklama yapan Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan şöyle dedi:
"Ülkemiz dış merkezli alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Bu zor dönemin atlatılması için Erzurum Barosu olarak olanca gücümüzle devletimizin, demokrasimizin ve meşruiyetin yanında olacağız. Bir hukukçu olarak bu zor ve olağanüstü hal şartları içerisinde demokrasiye, hukuka, insan hak ve özgürlüklerine, adil yargılama ilkelerine azami özenin gösterilmesini diliyorum. En kısa zamanda FETÖ, PKK, İŞİD ve diğer tüm terör örgütlerinin kökünün kazınacağına olan inancımız tamdır."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@