Erdek Belediye Başkanı sosyal medya paylaşımı nedeniyle ifade verdi

Taygun ERTAN/ERDEK (Balıkesir), () - BALIKESİR’in Erdek İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Sarı, başarısız darbe girişiminin olduğu gece, sosyal medya hesabından yaptığı "TRT'de işlem tamam" yazılı paylaşımı...

Haberler 21.07.2016, 17:44
Erdek Belediye Başkanı sosyal medya paylaşımı nedeniyle ifade verdi

Taygun ERTAN/ERDEK (Balıkesir), () - BALIKESİR’in Erdek İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Sarı, başarısız darbe girişiminin olduğu gece, sosyal medya hesabından yaptığı "TRT'de işlem tamam" yazılı paylaşımı nedeniyle ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcısına ifade veren Sarı, serbest bırakıldı.
Erdek Belediye Başkanı Sarı, iddiaya göre 15 Temmuz akşamı sosyal medya hesabından “TRT’de işlem tamam” paylaşımını yaptı. Bir vatandaşın suç duyurusu üzerine Hüseyin Sarı, savcılığa çağrıldı.

Savcıya verdiği ifadede, darbe teşebbüsünü desteklemediğini belirten Belediye Başkanı HÜseyin Sarı, “Benim kişiliğimi bilen herkes böyle bir durumu desteklemeyeceğimi bilir. Ben o paylaşımı TRT’nin yayınına olumsuz yönde bir müdahale olduğu ve zorla yayın yaptırıldığı için yazdım. Asla böyle bir teşebbüsü desteklemedim” dedi. Sarı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
MAYIN FİLO KOMUTANLIĞINDA ARAMA
Başarısız darbe girişimi sonrası gözaltına Erdek Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat’ın karargâhtaki odasında ve lojmanında Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Erdek Cumhuriyet Başsavcılığı gözetiminde arama yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@