Elektrik verilmeyen İncirlrlik'in ABD'li Komutanı: Suyumuz ve yemeğimiz var

ADANA, () - ADANA'daki İncirlik Hava Üssü'nde konuşlu ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı 39'uncu Hava Üs Komutanı Albay John Walker, darbe gecesinden itibaren elektrikleri kesik olan, Türk komutanının da tutuklandığı üsdeki durumlarını anlatan...

Haberler 21.07.2016, 14:21
Elektrik verilmeyen İncirlrlik'in ABD'li Komutanı: Suyumuz ve yemeğimiz var

ADANA, () - ADANA'daki İncirlik Hava Üssü'nde konuşlu ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı 39'uncu Hava Üs Komutanı Albay John Walker, darbe gecesinden itibaren elektrikleri kesik olan, Türk komutanının da tutuklandığı üsdeki durumlarını anlatan bir açıklama yaptı.
ABD'li birimler ve personele yapılan duyuruda, IŞİD'e karşı operasyonların sürdüğüne de değinen Albay Walker şöyle dedi:
"Burada operasyonumuzu sürdürmek ve aksaklıkları telafi etmek için sıkı çalışıyoruz. Bu tarz durumlar ve ana adapte olmak bizim için yeni birşey değil. 39'uncu Filo havacıları en iyi kumaştan biçilmiştir. Profesyonellikleri, kendilerini adamaları ve merhametleri etkileyici. Yaptığınızı yapmaya devam edin. Üs personeli her zaman içilebilir su ve sıcak öğünlere erişebilmiştir ve bu devam edecektir. Havalandırmalı alanlar personelin serinlemesi, aletlerini şarj etmesi ve uyuması için tasarlanmıştır. Bu üste personel hala gelen mesajlara ulaşabilmektedir. Ayrıca 39'uncu Filo operasyonlarının sürmesi için yiyecek, su ve benzin ikmaline devam edilecektir."

İncirlik Üssü'ne ulusal dağıtım şebekesinden elektrik verilmememesi konusunda ise ilgili makamlar henüz bir açıklama yapmadı.
15 Temmuz'da cuntacıların Ankara ve İstanbul'da kullandığı savaş uçaklarına bu üsten kalkan tanker uçaklar ile destek verilmiş, komutan ve kurmay başkanı ile pilotlar dahil 15 asker tutuklanmıştı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@